نحوه محاسبه ی تعداد رپ کویل های رگولار به چه صورت است

رپ کویل های رگولار

نکته اساسی در محاسبه ی تعداد رپ، نحوه ی در نظر گرفتن پایه های کویل است.

چنانچه از پایه ها فعلا صرف نظر کنیم تصویر 2 به ساده ترین شکل نحوه محاسبه ی رپهای کویل رو نشان می دهد. حال با درنظر گرفتن موقعیت پست های مثبت و منفی اتومایزر و پایه های کویل که متصل کننده تصویر 1 به پستهای اتومایزر است موضوع کمی پیچیده خواهد شد.

در تصویر شماره 2 که از اپلیکیشن vape tool برداشته شده روش پیشنهادی این اپ رو میبینیم که توصیه می کند پایه ها رو مطابق رنگ طوسی در نظر بگیرید و شمارش رپ رو از قسمت قرمز شده شروع کنید. با این روش محاسبه ، تعداد 5 رپ محاسبه شد و در اپلیکیشن ، طول پایه ها با آن قسمت انحنای طوسی رنگ در نظر گرفته می شود.

عینا این روش رو در تصویر شماره 3 که با خط آبی رنگ نمایش داده شده می بینیم.

حال روش ساده تر برای محاسبه ، لحاظ کردن خط قرمز رنگ عکس شماره 3 به عنوان پایه و اضافه کردن اون یک چهارم رپ در یک طرف و یا نیم رپ برای دو طرف برای کویل است.

که با این روش در این تصویر می توان 4/5 رپ با طول پایه قرمز رنگ در نظر گرفت.

حال آنکه با روش قبلی باید 4 رپ با طول پایه آبی رنگ لحاظ می شد. هر دو روش , اهم یکسان برای این کویل می دهند

اما روش دوم به دلیل اینکه نیازی به محاسبه ی قسمت منحنی پایه ها ندارد ساده تر خواهد بود.در بخش پایین تصویر شماره 3 نوع دیگری از کویل که پایه های کویل نسبت به کویل قبلی در هر طرف یک چهارم رپ بیشتر پیچیده شده و سپس یک خم 90 درجه خورده مشاهده می شود که با فرض کردن پایه کویل مطابق خط سبز رنگ تعداد رپ باید به اندازه نیم رپ دیگر اضافه شود و در نتیجه در بخش پایین تصویر 3 ما 6 رپ کامل داریم.

در تصویر شماره 4 هم که یک کویل با پایه های مخالف جهت رو نشان می دهد. با درنظر گرفتن خط بنفش رنگ به عنوان پایه تعداد 6 رپ محاسبه می شود.

دو نکته:

  1. این نشانه های رنگی که کشیده شد در اصل بعد نصب , انتهایش جایی است که پیچ پستهای اتومایزر کویل رو درجای خود محکم می کنند.
  2. طول کل پایه دو برابر این نشانه های رنگی در برنامه های محاسبه ی اهم کویلها ، وارد خواهد شد.
vahid
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *